עיצוב גרפי – למי זה מתאים?

העיסוק הרב בדיגיטל בשנים האחרונות יצר מקצועות חדשים וגם ניתב לדרכים חדשות ומסקרנות חלק מהמקצועות הקיימים, כדי להתאים אותם לעידן החדש ולמציאות העכשווית.

עיצוב גרפי 

מי שעוסק בעיצוב גרפי הוא בדרך כלל אדם בעל דמיון מפותח שרואה כבר בתחילת הדרך איך ייראה לוגו שיעצב, מיתוג של חברה מסוימת או עיצוב של אתר אינטרנט מוביל. החשיבה החדש שלו כבר מתבייתת בראשו בגוונים הנכונים לכל מוצר ולכל מטרה. במהלך ההכנות הוא מדמיין בראש שילוב מסוים שהלקוח יאהב, כיוון שבדרך זו המוצר יבלוט לעין מעל נראות של דברים אחרים שדומים לו.

מי שעוסק בעיצוב גרפי הוא בדרך כלל אדם יצירתי בעל יכולות ביטוי יוצאות דופן, מי ששם לב לדקויות, בעל חוש אסתטיקה מפותח המקפיד על כל פרט ועל כל סימן ועד שהמוצר אינו מושלם, הוא לא מעביר אותו לגורם המזמין.

העולם הדיגיטלי 

עולם הפרינט התכווץ באופן משמעותי אך הוא עדיין קיים. מעצבים גרפים נעזרים בתוכנות שונות כדי לבצע את תהליך ההבאה לדפוס וכך ליצור את המערך הרצוי עבור הבאת המוצרים המוגמרים לדפוס כמו שרטוטים שונים, דפי מוצר, עלוני מכירה של עסקים שונים, הכנת קאפות לפרסום ועוד. 

לימודי עיצוב גרפי 

כדי לעסוק בתחום מרתק זה, יש ללמוד את כל הבסיס לתחום עיסוק מרתק זה. בין השאר מבינים את כל מה שעומד מאחורי הדיגיטל, באמצעות לימודי אילוסטרייטור מבית אדובי שהיא התוכנה המרכזית שעוסקת בהכנת איורים, עיצובים ועוד. קשת העבודות שאפשר לבצע באמצעות תוכנה זו והתוכנות הגרפיות הנוספות היא אין סופית. מי שמתמקצע בכך, יוצר עבודות מדהימות ביופיין ובאיכותן שמתאימות לעיצוב אופנה, עיצוב של מוצרים תעשייתיים, איורים לספרים ולמוצרי פרסום שונים.

שימוש בעיצוב גרפי 

מי שעולם הפרסום מעניין אותו, יוכל להשתלב בתחום זה באמצעות העיצוב הגרפי שהוא ייצור, לצורך עיצובם של אתרי אינטרנט תדמיתיים, אתרי מסחר מקוונים, פרסומים ברשתות החברתיות כמו פייסבוק אינסטגרם, טיק טוק ורבות אחרות. היצירתיות מקבלת ביטוי מחדש בכל פעם שהמעצב מכין עיצובים דיגיטליים חדשים אשר יש מאחוריהם תמיד מסר ללקוחות. 

השפה הגרפית יוצרת חיבור בין האיור לבין הטקסט שנכתב עבורה באופן קריאטיבי וקולח. המיזוג של שניהם יחד חייב להוביל למטרה זהה ולעבור את מבחן הלקוח.

השימוש היום יומי במכשירים הסלולריים, הוביל את המעצבים ליצור עיצובים שמתאימים גם לאתרי אינטרנט רספונססיבים, וכך הנראות של המידע ושל הגרפיקה תהיה זהה גם בסמרטפון וגם במחשב. 

ידע מוקדם בנושא עיצוב גרפי 

מי שנושא העיצוב הגרפי מעניין אותו, אינו זקוק לידע מוקדם מלבד ידיעת השפה ה אנגלית ברמה הבסיסית וידע בהפעלת המחשב. מעבר לכך, את כל המעטפת הרחבה לומדים בקורסים האיכותיים ובתום הקורס אפשר לעבוד כשכירים בחברות העוסקות בשיווק, פרסום דיגיטלי ועוד.