למעלה מ–1,000,000 משרות לא מאוישות בתעשיית הסייבר בארץ ובעולם

פורטל סייבר – סיוע וליווי במציאת קורס סייבר. קורס האקינג, קורס אבטחת מידע וסייבר, הגנת סייבר, היכן מומלץ ללמוד סייבר, שכר בסייבר, מה חשוב לכתוב בקורות חיים, הכול כאן! ​

המרכז מספר אחת להכשרת עובדים

לימודי סייבר

קורס סייבר

לא צריך להיות מפקד בכיר בצבא או פרשן צבאי כדי להבין שהמלחמות האמיתיות היום כבר לא מתרחשות רק בשדה הקרב, אלא בעיקר מתחת לפני השטח בין האקרים לבין מומחי אבטחה. וככל שאנחנו ומערכות ההגנה שלנו נעשים יותר תלויים בטכנולוגיה, כך גם הסכנה גדלה.

קורס סייבר 1

מה זה סייבר?

קורס סייבר

במאה הקודמת המונח סייבר התקשר בעיקר לספרי וסרטי מדע בדיוני כמו המטריקס שעסקו בעולם הממוחשב שנמצא מעבר לעולם הממשי ("הסייברספייס") והאופן שבו הם משפיעים אחד על השני. כאשר רשת האינטרנט הפכה להיות פופולארית (גם כן בסוף המאה) היא זכתה לכינוי דומה.

היום לעומת זאת המושג סייבר מתקשר כאמור בעיקר לתחום אבטחת המידע, כאשר מצד אחד נמצא את "לוחמת הסייבר" ומצד שני נמצא את "טרור הסייבר". למרות המונח "טרור", יש לציין שלעיתים מאחורי ההאקרים "הרעים" של עולם הסייבר עומדות לא אחת מדינות שלמות שבוחשות מאחורי הקלעים.

קורס סייבר 2
קורס סייבר 3

לימודי סייבר

קורס סייבר

קורס סייבר הוא קורס שמכשיר אנשי אבטחת מידע על מנת שיעבדו כיועצי אבטחת מידע בחברות אבטחה בינלאומיות או אפילו כיועצים בחברות וארגונים שרוצים לעבות את מערך האבטחה שלהן ולשמור על המידע הרגיש שברשותם מפני זרים. לדוגמה, בנקים, פירמות ביטוח גדולות, משרדי ראיית חשבון וגם מוסדות ציבוריים כגון בתי חולים.

יש לציין כי קורס סייבר הוא קורס ארוך יחסית. לעיתים קרובות רק הלימודים לקראת שלב המיון יכולים לארוך כמה עשרות שעות, כאשר הקורס עצמו יכול להגיע גם לכמה מאות שעות. ברוב המקומות התלמיד עובר גם ריאיון אישי על מנת שיהיה ניתן להעריך את מידת התאמתו למקצוע. 

מנגד, רוב הקורסים בנויים באופן גמיש, כאשר אפשר לבחור בין לימודי בוקר ובין לימודי ערב מספר פעמיים בשבוע, כך שבהחלט ניתן לסיים את הקורס תוך פחות משנה.

אם לוקחים בחשבון שמבחינת שכר אפשר להגיע לסכום דו ספרתי כבר בשנה הראשונה, הרי שמבחינת היחס בין זמן הלימודים לבין פוטנציאל ההשתכרות, מדובר כאן באחת האופציות היותר משתלמות.

אז מה בעצם לומדים בקורס סייבר?

לימודי סייבר למתחילים

קורסי הסייבר נבדלים מזה מזה בהיקף התכנים (כפי שמופיע בסילבוס), אך ישנם מספר נושאי ליבה שהם הבסיס לידע שכל מומחה סייבר חייב לשלוט בו הן מבחינה מעשית והן מהבחינה התיאורטית:

1.הקמה של אתרי אינטרנט בסיסיים

2.שרתי אינטרנט : Microsoft ו-Linux

3.מבנה רשתות ופרוטוקולים בסיסיים

4.סוגי מתקפות סייבר נפוצות, עבודה על תרחישים וסימולציות

5.התנהלות במרכזי ניתור אבטחת מידע (SOC) הנמצאים במרכזי האבטחה של גופים גדולים במשק, ובהם עושים שימוש במערכות איסוף וניתוח מידע (SIEM)

6.זיהוי נקודות חולשה, דרכים לעקוף תשתיות ולהשתלט גם על מערכות בהן לא מוגדרות הרשאות משתמש באמצעות אסקלציה ("הסלמה").

7.שימוש בשפת Phyton 

8.אבטחת מידע במובייל  ובאפליקציות: אנדרואיד ואפל (iOS)

9.תוכנות זדוניות והנדסה לאחור  

קורס סייבר 4
השאירו פרטים ונחזור אליכם עם
קורס סייבר 5

מה מקבלים בסוף לימודי הסייבר?

קורס סייבר למתקדמים

ברוב הקורסים מקבלים תעודת הסמכה אחת או יותר מהגופים המוכרים והגדולים בתחום הסייבר הישראלי והעולמי :

  • תעודת C|EH של מועצת ההאקינג האתי (EC Council) 
  • תעודת הסמכה של מערך הסייבר הלאומי של ישראל (מיישם סייבר)
  • תעודות הסמכה של חברות מובילות בתחום כגון סיסקו

זאת כמובן באם התלמיד הצליח לעמוד בכל הדרישות המקצועיות. התעודות האלו כמובן לא מבטיחות קבלה לעבודה, אך יש להן עדיין חשיבות גבוהה מאוד כאשר מסתכלים על הרקע של המועמד.

4 שאלות מרכזיות שצריך לשאול

לימודי סייבר

1.מי בונה את הקורס? – מי בנה את מערך הקורס וחומרי הלימוד, האם הם מסתמכים על הכשרה של חברה בינלאומית או מומחי סייבר מקומיים?

2.מהן ההסמכות להן הקורס נותן מענה? האם יש בקורס מודל ייחודי שעוסק אך ורק בתוכנית ההסמכה הרלוונטית? האם הקורס מלווה את הנבחן עד להכשרה?

3.האם ניתן לשלם על חשבון הפיקדון, ובאילו סניפים? האם ניתן לקבל את הכסף בחזרה במידה ולא עוברים את שלב המיון והאם יש "נקודות יציאה" גם במהלך הקורס עצמו.

4.האם יש כיסוי אמיתית להבטחה למציאת עבודה?  לפני שקופצים על ההבטחות של בתי הספר השונים, רצוי לברר אם יש לכך כיסוי באמצעות בירור אצל החברות עצמן וכמובן יצירת קשר עם תלמידים שלמדו בבית הספר בעבר.

קורס סייבר 6
השאירו פרטים ונחזור אליכם עם

כל מה שצריך לדעת על קורס סייבר

פורטל הסייבר #1 ללמידת תחום הסייבר

קורס סייבר 7

האקרים זכו ליחסי ציבור שליליים למדי בשנים האחרונות, ואם נודה באמת – לפחות בחלק מהמקרים בהחלט מדובר בתדמית מוצדקת.

קורס סייבר 8

מבט על המגמות העיקריות בשוק ההיי-טק בשנים האחרונות מלמד אותנו המון דברים. בואו ללמוד על קורס מיישם הגנת סייבר.

קורס סייבר 9

לוחמת סייבר היא שם כולל לכל הפעולות ההתקפיות וההגנתיות המתבצעות דרך הרשת. מצד אחד ניצב בדרך כלל התוקף המנסה להשיג מידע רגיש או לשבש את פעולת המערכת אותה הוא תוקף.

קורס סייבר 10

קורס סייבר ואבטחת מידע נחשב היום לאחד הקורסים המבוקשים ביותר בתחום לימודי המחשב שאינם לתואר אקדמאי, וקל להבין מדוע.