המרכז מספר אחת להכשרת עובדים

השאירו פרטים עכשיו !

קורס לוחמת סייבר

לוחמת סייבר היא שם כולל לכל הפעולות ההתקפיות וההגנתיות המתבצעות דרך הרשת. מצד אחד ניצב בדרך כלל התוקף המנסה להשיג מידע רגיש או לשבש את פעולת המערכת אותה הוא תוקף. מהצד השני נמצא הצד המתגונן שמטרתו לבנות מערך הגנה מקיף ככל הניתן מבעוד מועד ולאתר את המתקפות בשלב המוקדם ביותר על מנת למנוע נזק נוסף ולתקן את הפרצה.

לא רק גופי ביטחון 

בניגוד למה שמקובל לחשוב, לא רק גופי ביטחון ברמה הלאומית מעורבים בלחימת סייבר, אלא גם ארגוניים עסקים ואפילו עסקים בינוניים וקטנים. לעיתים דווקא הם החדירים ביותר מכיוון שההתקפה לא דורשת מיומנת טכנית גבוהה ביותר ונהלי האבטחה הם הרבה פעמיים רופפים למדי. 

בלא מעט מקרים החולשה שמנוצלת היא דווקא זו של הגורם האנושי. לדוגמה, הודעות פישינג שמתחזות לאתר אינטרנט או אפליקציה ומערימות על המשתמש כדי שיכניס את פרטי המשתמש שלו למאגר הנתונים של התוקף. לעיתים מנוצלים גם קשרים אישיים על מנת לשלוח הודעות דואר שיחדירו סוס טרויאני למערכת או אפילו חיבור Disk on Key למחשב בלתי מוגן אשר לא שולח התראה על התקן חיצוני שחובר אליו.

הכשרת לוחמי סייבר

הכשרת לוחמי סייבר או מומחי אבטחה נעשית במסגרת קורסים בבתי ספר למקצועות המחשב, אבל לא רק:  מכיוון שהמקצוע הפך להיות כה מבוקש וקריטי לארגונים וגופי הביטחון, ישנן גם מכללות ואפילו אוניברסיטאות שהחלו לשלב אותו בתוכניות הלימוד שלהם או בלימודי החוץ.

במסגרת קורס סייבר או אבטחת מידע לומדים כיצד פועלות רשתות התקשורת הארגוניות ואלו על גבי רשת האינטרנט, כיצד מזהים את נקודות הפריצה וכיצד למעשה חושב ההאקר. באופן זה יכולים התלמידים בקורס לקבל הכשרה שתכין אותם לעבודה בחברות אבטחה בארץ ובעולם או כמומחי אבטחה בארגונים בהם קיימת מחלקת ביטחון מידע. קורסים אלו לא דורשים בהכרח ידע מוקדם בתחום ההאקינג, אך הם כן דורשים אוריינטציה טכנית ומוטיבציה הנבחנות לעיתים בראיונות אישיים.

קודם כל מודעות

כאמור, חינוך לזהירות מונעת ומודעות לסיכוני האבטחה בקרב העובדים יכולים להקטין את הסכנה למתקפות סייבר והסלמה של לוחמת סייבר. המודעות מתחילה למעשה מהדברים הקטנים ביותר כמו למשל שימוש בסיסמה קשה לניחוש או יישום הוראות האבטחה גם כשעובדים מהבית. לא אחת שומעים בחדשות על חיילים ואפילו קצינים בכירים ביותר שהשאירו מחשב עם חומר מסווג בבית או אפילו ברכב…

לפיכך, לוחמי הסייבר צריכים לשמש גם בתוך מדריכים ולוודא כי נהלי האבטחה מיושמים בפועל באמצעות ריענון על בסיס קבוע ולא רק על הנייר.

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם
אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות!
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
כיצד נוכל ליצור אתר מאובטח

נוכחות מקוונת מעניקה לעסק שלך נראות חשובה, אך יצירת אתר מאובטח מעניקה אמון צרכנים לקניות בעסק שלך. בזמן שהשקת אתר חברה יכולה ליצור מודעות למותג ואינטראקציות נוחות יותר עם לקוחות,

למאמר המלא »
קורס האקינג אונליין

קורס האקינג אונליין תחום בדיקות החדירה והאקינג בהחלט הופך לפופולארי מיום ליום. הביקוש לאנשי PT (בודקי חדירות) גובר ככל שהטכנולוגיות מתקדמות וככל שחברות וארגונים מבינים שהתקפות סייבר זה עניין שעלול

למאמר המלא »
קידום חרדים במקצועות ההייטק

הציבור החרדי בשוק העבודה.   הציבור החרדי במדינת ישראל מונה כמליון ומאתיים אלף איש. לאורך השנים האחרונות ניתן לראות מגמה של עלייה בשילובם של נשים וגברים חרדים בכוח העבודה. זאת

למאמר המלא »