המרכז מספר אחת להכשרת עובדים

השאירו פרטים עכשיו !

קורס סייבר ואבטחת מידע

קורס סייבר ואבטחת מידע נחשב היום לאחד הקורסים המבוקשים ביותר בתחום לימודי המחשב שאינם לתואר אקדמאי, וקל להבין מדוע. מדובר בקורס עדכני ביותר שעוסק בנושא שאנחנו שומעים עליו יום יום בחדשות ומי שעוסק בו יכול למצוא את עצמו עובד כתף אל כתף עם יוצאי יחידות המודיעין המובחרות בצה"ל. שלא לדבר על כך שגם המשכורות ההתחלתיות לא רעות בלבד ולמעשה גבוהות יותר מאלו של עורך דין שנה ראשונה…

יתרון נוסף של הקורסים הוא שהם מתאימים את עצמם לאנשים עובדים עם אפשרות ללימודי ערב או לימודי בוקר, אם כי חשוב לזכור שגם לזמן התרגול בבית יש חשיבות מכרעת להצלחה.

לפיכך, מרבית קורסי הסייבר ואבטחת המידע נלמדים בבתי ספר למקצועות המחשב. מכיוון שמדובר בקורס מקיף ביותר שיכול להגיע גם למאות שעות, בדרך כלל נדרשת הפגנת ידע מוקדם בהבנת מבני רשתות ומערכות ההפעלה הרלוונטיות כגון Unix לפני הקבלה לקורס המלא. אבל אל דאגה, גם מי שלא מכיר את הנושאים האלו יכול ללמוד אותם במסגרת קורס מקדים, ואם יעבור אותו בהצלחה, יצטרף לקורס המלא כתלמיד מן המניין.

אז על מה בעצם לומדים בקורס סייבר ואבטחת מידע?

מי שלומד בקורס סייבר ואבטחת מידע לומד לחבוש שני כובעים שונים: מצד אחד הוא צריך להכיר את אותן המערכות שבהן משתמשים על מנת להגן על מידע ולנטר אירועים יוצאי דופן. מצד שני, הוא צריך להבין כיצד ההאקר הממוצע חושב וכיצד לזהות את נקודת החולשה במערכת. לכן, בסופו של דבר הוא לומד את הנושאים האלו משתי הזוויות.

דוגמה לנושאים כאלו:

  • מאפיינים של תוכנות זדוניות (למעשה וירוסים) והנדסה לאחור שלהם במטרה להבין איך הן עובדות.
  • הכרת מתקפות פופולאריות על אתרי אינטרנט ומחשבים. רוב ההאקרים לא ממציאים את הגלגל מחדש…
  • הכרת חדרי ניטור הידועים גם כ-(SOC (Security Operating Center
  • שימוש בשפת התכנות לרשת Python

מה עוד חשוב לדעת?

לכל קורס סייבר ואבטחת מידע יש את הדגשים שלו, אבל חשוב לבדוק שהוא מכין את התלמיד לקראת מבחן הסמכה מוכר מכיוון שאלו בסופו של דבר מוסיפות נקודות זכות כאשר התלמיד מתחיל לחפש עבודה בתחום. יחד עם זאת, גם הצד המעשי של הסימולציות והתרחישים הוא לא פחות חשוב.

דבר נוסף שחשוב לבדוק הוא האם תכני הקורס מעודכנים ומי הרכיב את הסילבוס. ישנם בתי ספר המתגאים בכך שהם עושים שימוש בחומרי הלימוד המקצועיים של חברות אבטחה גדולות כגון סיסקו, ובמקרים כאלו יש לבדוק שהם אכן עברו תרגום או התאמה מלאה לאתגרים הייחודים בארץ.

מבחינת קבלה לעבודה: יש אמנם בתי ספר שמבטיחים קבלה לעבודה ואפילו מתגאות בשיתופי פעולה עם חברות מוכרות, אבל בסופו של דבר זהו לא פרמטר שצריך להיות לו משקל גדול. להרבה מעסיקים במשק הרבה יותר חשובים המוטיבציה והיכולת להפגין ידע מעשי בזמן אמת על סמך מה שנלמד בקורס. 

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם
אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות!
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
עמוד

משרד ראיית חשבון לחברות ועסקים חגי ולנשטיין ושות' פירמת חגי ולנשטין ושות' הוקמה בשנת 1965 ומזה שנים רבות ממשיכה להיות משרד מוביל בענף, בידע ובכלים מקצועיים. פילוסופיית השירות המובילה ומנחה

למאמר המלא »
האם אפשר לקדם אתר לבד בגוגל?

בכל התחום הזה של סייבר, טכנולוגיה, מחשבים וכל התחומים הדיגיטליים האחרים יש היום הרבה מאוד אפשרויות להגיע למידע, לביצועים וגם להישגים ברמות גבוהות ממש ואפילו מקצועיות לגמרי על ידי למידה.

למאמר המלא »