המרכז מספר אחת להכשרת עובדים

השאירו פרטים עכשיו !

למה כל מתכנת חייב להכיר גם את עולמות הגנת הסייבר

בעולם של היום, מחשוב ואפליקציות שולטות כמעט בכל תחומי החיים. החל מהנייד שלנו, שלא זזים בלעדיו לשום מקום וכלה במכשירי החשמל שהולכים ונהיים חכמים יותר. וכשזו המציאות שאנו חיים בה, אין פלא שהדרישה בשוק למתכנתים נמצאת בשיאה. 
אך יחד עם ההתקדמות הטכנולוגית הזו וכל הטוב והנוחות שהיא מביאה לחיינו, גדלות גם הסכנות של שימוש לרעה בהן. מסיבה זו,  הצורך להכיר ולדעת להתמודד עם הסיכונים הללו, חשוב כיום יותר מתמיד לכל מי שיוצא לשוק העבודה ועתיד לעסוק בתחום הפיתוח או התכנות. 

לכל תוכנה או אפליקציה יש פרצה

אחת מהבעיות העיקריות של ההתקדמות הטכנולוגית שאנחנו חווים היום, נוגעת לכך שלא משנה כמה המתכנת או המוצר מוצלח, ונלקחו בחשבון כל צדדי האבטחה בעת הפיתוח, עדיין יתכן שתמיד תשאר פירצה.
לטעויות הקטנות הללו, מחכים בדיוק האקרים ושאר חובבי הרשת האפלה למיניהם, שיכולים לעשות שימוש לרעה במוצר ולהסב נזק ממשי גם ברמת התדמית וגם ברמה הטכנית. 

אז איך נלחמים בהם?

המענה לסיכונים הללו קרוי תחום הגנת סייבר או בשמו המקצועי יותר- סקיורטי. בעבר, כאשר עולם הדיגיטל עוד לא פרץ לחיינו בכזו עוצמה, היה מדובר בתת התמחות של מתכנתים שלרוב הייתה נלמדת לבד או הייתה נחלתם של האקרים שחזרו למוטב. 

אולם כיום, מדובר בתחום דעת שכל מתכנת חייב להכיר לפחות ברמה הבסיסית. מדוע? כי במוקדם או במאוחר, סביר להניח שייתקל באיזשהי פרצת אבטחה, או גרוע מכך- פריצה לאתר או האפליקציה עליה הוא עובד, ואז נדרש הידע כיצד לטפל בנזק, איך לתת מענה לפרצה ואיך לטפל ולהחזיר את ההגנה לסדרה, במהירות האפשרית. 

מוסדות הלימוד מתגייסים ללימודי תחום הגנת הסייבר וההכשרה בתחום אבטחת הרשת

אך הסיכון בשימוש לרעה בטכנולוגיות לא מתחיל ונגמר בתוכנות קטנות או אפליקציות. למעשה, מומחים טוענים שהמלחמה הבאה תהיה מלחמה שתתרחש מאחורי מסכים- מלחמת סייבר. סיבה זו, יחד עם הדרישה בשוק למומחי סייבר שיודעים גם תכנות היטב, עודדה מוסדות לימוד רבים כיום לשלב במסגרת התואר במדעי המחשב גם לימודים בתחום הגנת המידע והסייבר כחלק ממעטפת כוללת של ידע שהמתכנת נדרש אליה בשוק העבודה הנוכחי.

בנוסף למוסדות הלימוד האקדמיים המציעים לימודי הגנת סייבר כהתמחות, ניתן גם ללמוד את התחום לעומק במסגרת קורסים ייעודים לתחום במגוון מכללות מקצועיות פרטיות, שלעיתים אף נותנות שירותי אבטחת מידע בעצמן ומלמדות על סמך הניסיון שלהן. או לחילופין במכללות המכשירות בכל תחומי הדיגיטל למיניהם. 

בכל מקרה, לא משנה כיצד תחליטו ללמוד את התחום, חשוב לקבל בו הכשרה מסודרת ויסודית שכן עולם זה הולך ומשתכלל במהירות הבזק. 

מה כוללת מסגרת ההכשרה הלימודית בתחום?

תוהים לעצמכם למה אתם לא יכולים ללמוד זאת לבד או פשוט להשתמש בכלים שקיימים כבר ברשת במקום לשלם על קורס יקר? הסיבה היא, שבתחום זה, הפורצים רק משתכללים וכך גם השיטות שלהן. תוכנה אחת שנותנת מטריה כללית של אבטחה, לעיתים לא מספיקה ובדרך כלל יש צורך במענה יותר ספציפי ומקורי לכל מוצר בפני עצמו. הספציפיות הזו דורשת לדעת ולהכיר יישומים שונים וכלים ולצד זאת להבין גם מה נדרש בכל מערכת בפני עצמה. את התרגול של הדברים וההכרות עם היישומים השונים ואפשרויות השימוש הנרחבות בהן, תוכלו ללמוד (ויהיה לכם גם הרבה יותר ברור וקל) רק במסגרת מסודרת.  

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם
אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות!
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
כיצד נוכל ליצור אתר מאובטח

נוכחות מקוונת מעניקה לעסק שלך נראות חשובה, אך יצירת אתר מאובטח מעניקה אמון צרכנים לקניות בעסק שלך. בזמן שהשקת אתר חברה יכולה ליצור מודעות למותג ואינטראקציות נוחות יותר עם לקוחות,

למאמר המלא »
קורס האקינג אונליין

קורס האקינג אונליין תחום בדיקות החדירה והאקינג בהחלט הופך לפופולארי מיום ליום. הביקוש לאנשי PT (בודקי חדירות) גובר ככל שהטכנולוגיות מתקדמות וככל שחברות וארגונים מבינים שהתקפות סייבר זה עניין שעלול

למאמר המלא »
קידום חרדים במקצועות ההייטק

הציבור החרדי בשוק העבודה.   הציבור החרדי במדינת ישראל מונה כמליון ומאתיים אלף איש. לאורך השנים האחרונות ניתן לראות מגמה של עלייה בשילובם של נשים וגברים חרדים בכוח העבודה. זאת

למאמר המלא »