המרכז מספר אחת להכשרת עובדים

השאירו פרטים עכשיו !

פרצות סייבר: כך תגנו על המכשיר הסלולרי שלכם

עולם פריצות ופשעי הסייבר כל הזמן משתנה, מתפתח ומנסה להישאר צעד אחד לפני משתמשים ובעיקר לפני אפשרויות אבטחה והגנה למיניהן. צרפו לכך את העובדה שעל מכשירי הסמארטפון של כולנו יש המון מידע אישי, רגיש, יקר וחשוב שלנו, וקיבלתם סיכון סייבר לא מבוטל כלל. כך, ככל שהסמארטפונים הולכים והופכים יותר מתקדמים ומשוכללים, כך גם פורצי ופושעי סייבר בניסיונות להשיג כסף, לגנוב זהויות, להשיג מאגרי מידע וכיוצא באלו – לכן אתם צריכים לדעת כיצד להגן על המכשיר הסלולארי שלכם כהלכה ובאופן חכם ודינמי, במאמר הבא נסביר כיצד לעשות זאת.

 

התחברו רק לרשתות Wi-Fi בטוחות ומוכרות

רוב האנשים מתחברים לנקודות Wi-Fi (אינטרנט אלחוטי) ציבוריות וחינמיות מבלי להקדיש לכך כל מחשבה. אבל מה שרוב האנשים אינם יודעים הוא שבהתחברות לרשתות אלחוטיות ציבוריות ופתוחות כאלו יש אינסוף סיכוני סייבר להשגת מידע רגיש מהסמארטפונים המחוברים, כולל פרטים פיננסיים, סיסמאות, גישה לקבצים במכשיר עצמו וכן הלאה. בנוסף, אמצעי פריצת סייבר מוכר הוא לדמות רשת אלחוטית ציבורית ופתוחה, בעוד שבפועל הסמארטפון שלכם מתחבר ישירות לפורץ ונותן לו גישה מלאה וחופשית למכשיר שלכם וכל המידע היקר והרגיש שנמצא עליו.

לכן חשוב מאוד להתחבר רק לרשתות אלחוטיות ציבוריות שאתם מכירים ויודעים בוודאות שהן בטוחות ומאובטחות. אותו הדבר לגבי חיבורי בלוטות' ושאר רשתות תקשורת. עדיף פשוט לא להתחבר לרשתות Wi-Fi ציבוריות ולהשתמש בחבילת הגלישה שלכם.

כמו כן, כמובן שחשוב להוריד ולהתקין רק אפליקציות איכותיות ואמינות, שעברו שלבי אבטחה בחנויות האפליקציות ושאינן מופיעות ברשימות שחורות של אפליקציות המפורסמות מעת לעת ע"י גופי וארגוני אבטחת סייבר.

 

באפליקציות ושירותים התומכים בכך, עשו שימוש באימות דו-שלבי

בהתגוננות מפריצות סייבר אתם צריכים ורוצים לנצל כל שכבת אבטחה שאתם יכולים, תוך כדי ידידותיות שימוש. אימות דו שלבי היא דוגמא מצוינת לכך, שדרוג מהותי לאבטחת הסייבר והמידע שלכם ובלי יותר מדי סיבוכים טכניים. יש אפליקציות המאפשרות אימות דו שלבי, למשל כניסה לנעילת המכשיר ואז עוד קוד אבטחה או אמצעי אבטחה המאפשר כניסה לאפליקציה עצמה ובאותו אופן יש שירותים דיגיטליים עם מודל דומה, למשל בנקים.

 

מערכות הגנה בסמארטפון שלכם

יצרניות מובילות ומתקדמות מציעות מערכות הגנה ויכולות הגנת סייבר באופן שכבר מובנה במכשירים, זוהי עוד סיבה להעדיף מותג מובייל גדול, חזק, מוערך ומתקדם טכנולוגית. סמסונג הקוריאנית היא דוגמא מצוינת לכך, כאשר במכשיריה יש שכבות הגנה שונות, חלקן מובנות במערכת ההפעלה אנדרואיד וחלקן גם ייחודי וייעודי של סמסונג. בתוך מכשירי טלפונים ניידים סלולריים חכמים מסדרת גלקסי של סמסונג יש את מירב שכבות ויכולות אבטחת הסייבר. לפניכם כמה דוגמאות של מערכות הגנה מובנות בסמארטפון, מומלץ לבדוק שלמכשיר שלכם יש אותן.

  • הגנה על סיסמאות: שירות אבטחת סייבר חשוב מאוד כיום כאשר אנחנו נכנסים ליותר ויותר שירותים רגישים דרך המכשיר הסלולארי, מבנק וכרטיס אשראי ועד שירותים ממשלתיים ומסחריים למיניהם. שירות הגנה על סיסמאות מנצל את היכולות הביומטריות של המכשיר ושל התוכנה שלו כדי לאפשר כניסה מוגנת ומאובטחת לשירותים אלו, מבלי לזכור סיסמאות מורכבות או לתת למכשיר לזכור אותן וכך לחשוף אותן לסיכונים במקרה אובדן או גניבה של המכשיר. אמצעים ביומטריים כוללים למשל טביעת אצבע, זיהוי פנים וקריאת העין.
  • נעילת המכשיר מרחוק: אפשרות סופר חשובה למקרים של אובדן או גניבת המכשיר, כך אתם יכולים לנעול את המכשיר לחלוטין מרחוק וגם להתנתק מכל החשבונות והשירותים הרגישים כך שלפורץ או מוצא המכשיר לא תהיה גישה למידע, נתונים ולכספים שלכם.
  • איתור סמארטפון מרחוק: שירות הזמין גם במערכת ההפעלה עצמה וגם ברובד עמוק יותר במכשירי סמסונג, מאפשר איתור מדויק של המכשיר שלכם, לפי קריאות GPS, איתור מיקום ושאר טכנולוגיות. סמסונג מאפשרת גם גיבוי מרחוק של מידע, נעילת המסך והמכשיר, חסימת גישה לשירותים שונים ועוד.
  • הגנה על מידע אישי בתיקיות נסתרות ומוגנות: שירות המאפשר הגנה משודרגת לתמונות דיסקרטיות, מסמכים חשובים ורגישים, נתוני ארנק דיגיטלי וכיוצא באלו, בתיקייה אישית, נסתרת ומוגנת בעוד שכבת אבטחה.
  • מערכת אבטחת סייבר ייעודית בסמארטפון: מערכות כמו מערכת Knox במכשירי הגלקסי של סמסונג היא שילוב של חומרה ותוכנה למערכת מקיפה וייעודית של אבטחת סייבר, מרמת הרכיבים האלקטרוניים המכשיר, דרך בידוד והגנת מידע ועד הצפנת מידע והרצת סריקות ואמצעי אבטחה בזמן אמת.

לרוב האנשים אין את הידע, המשאבים והזמן לעסוק בהגנת סייבר מקיפה לסמארטפון שלהם ולמרחב הדיגיטלי שלהם, לכן רצוי להסתמך על מכשירים מוגנים, איכותיים ואמינים מבית יצרניות מובילות בתחום.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם
אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות!
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
לימוד תוכנה למי זה מתאים

המחשבים ממלאים נתח משמעותי בחיי היום יום של כל אחד מאתנו ולכן כל תחומי הלימודים שקשורים לנושא זה הם מרתקים ויש מועמדים רבים ללימודי תוכנה שתחום זה מסקרן אותם והם

למאמר המלא »
שרטוט תלת מימד

שרטוט תלת מימד הוא צורך שקיים בתחומים רבים ובעיקר באלו אשר קשורים לענף הבניין. הלקוחות שמעוניינים לרכוש דירה רוצים לדעת איך היא תיראה וויזואלית בתום תקופת הבנייה. שרטוט תלת מימד

למאמר המלא »
כיצד נוכל ליצור אתר מאובטח

נוכחות מקוונת מעניקה לעסק שלך נראות חשובה, אך יצירת אתר מאובטח מעניקה אמון צרכנים לקניות בעסק שלך. בזמן שהשקת אתר חברה יכולה ליצור מודעות למותג ואינטראקציות נוחות יותר עם לקוחות,

למאמר המלא »