המרכז מספר אחת להכשרת עובדים

השאירו פרטים עכשיו !

אבטחה מפני מתקפת סייבר במרכזיות IP

אחד החששות הגדולים ביותר שיש למנהלים מפני המעבר למרכזיות IP הוא הפחד ממתקפת סייבר. לאחרונה אנחנו רואים עלייה משמעותית בניסיונות הפריצה של האקרים למרכזיות ומערכות מידע של חברות ישראליות, ולצד זה ישנה גם עלייה בעבודת מערך הסייבר הלאומי אשר לא נחה לרגע וכל הזמן בודקת דרכים חדשות לשדרג את מערך אבטחת הסייבר הישראלי. אבל עד שנגיע למצב שבו נהיה מוגנים במאת האחוזים מפני מתקפות סייבר, בואו ונראה מה היא רמת האבטחה כיום במרכזיות IP.

מה זה מרכזית IP ולמה היא מועדת למתקפות סייבר

בזכות התקדמות הטכנולוגיה, אנחנו יכולים היום לקבל פתרונות תקשורת מתקדמים לעסק שיהיו מהירים וזולים יותר מאשר מה שהמרכזיות הישנות יכלו לספק לנו. הבסיס לשדרוג הזה הוא העובדה כי מרכזיות IP לעסקים עובדות על רשת האינטרנט ולא על רשת התקשורת המסורתית. בזכות השינוי הזה אפשר לקבל שירותים איכותיים בהרבה ולשלם מחירים נמוכים רק על השירותים שצורכים בפועל. אבל ככל שהעולם עובר לשימוש בטכנולוגיות ענן, כך גם הפצחנים (האקרים) מגבירים את פעולתם ומנסים למצוא נקודות חולשה כדי להיכנס למערכת.

המעבר של עסקים אל עבר "עסקים חכמים" מקל מאוד על בעלי העסקים, אך הוא גם גורם לכך שכל הביצים נמצאות בסלסלה אחת. הכוונה היא שמערכת הנתונים של העסק, מצלמות האבטחה, המרכזיה וכל הדברים האחרים שקשורים לצד הטכני של העסק מרוכזים תחת אותו החיבור וכאן גם נעוצה הסיבה שאנו רואים ריבוי במתקפות סייבר – ההאקרים צריכים לפרוץ רק נקודה אחת כדי להשיג גישה לכלל שלוחות המערכת.

 

איך אפשר להגביר את האבטחה במרכזיות IP?

לצערנו מערכות ההגנה הרגילות, הידועות בכינוי Firewall, לא מספקות הגנה מספקת כאשר מדובר במתקפות סייבר נגד מרכזיות IP. חומות ההגנה הרגילה לא מסוגלות להגן על תעבורת נתונים מסוג VoIP ובאופן כללי מרביתן ניתנות לפריצה בצורה די פשוטה. אך אפשר להתקין על גבי מרכזיות IP שלל פתרונות הגנה.

  • מערכת SBC – מערכות SBC (Session Border Control) הן פיתוח ייעודי למרכזיות VoIP אשר מסוגלות לתת מענה לכל היבטים ההגנה הנדרשים. המערכת הזו מסוגלת לגרום לקריסות בעת מתקפה, מה שימנע את המתקפה, אך בצד הפנים ארגוני לא יורגש ניתוקים או תקלות כלל. 
  • SIP Aware  – מערכות ההגנה מסוג SIP Aware הן גרסה משודרגת יותר של מערכות SBC והן מסוגלות לבצע עוד מגוון של פעולות טכניות שיגנו על המערכת שלכם. 
  • SIP Controller – מערכת ההגנה המשוכללת ביותר בעבור מרכזיות IP היא ה – SIP Controller אשר מסוגלת למנוע האזנות סתר, מתקפות שנועדו לשבש את קווי הטלפון ועוד המון פונקציות נוספות שיבטיחו כי העסק שלכם מוגן מפני מתקפות סייבר בצורה הטובה ביותר. 
  • Call Protect – חברת בזק השיקה פתרון שמטרתו להביא הגנה על מרכזיות IP שעובדות על שרתי בזק, אך הפתרון הזה הוא חלקי ולא מהווה את פתרון הוליסטי ממשי.

בדומה לפתרון של בזק קיימים עוד המון פתרונות שונים שאפשר לבחור בהן, חלקן פותחו בקוד פתוח וחלקן על ידי חברות אבטחה פרטיות. זכרו שתמיד מומלץ לשוחח עם החברה ולהבין לעומק מול מה המערכת שלה מגנה ושווה גם לשאול שאלות בנוגע לצדדים הטכניים גם אם אתם לא מבינים, זה יכריח את הצד השני להביא תשובה בכל מקרה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם
אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות!
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
גיוס הון לסטארט אפ בתחום הסייבר

בשנים האחרונות ראינו גיוסים מוצלחים מאוד לשלל סטארט אפים בתחום הסייבר. אחת הדוגמאות העדכניות לחברה שהצליחה בגדול בתחום זה זו חברת ארמיס. היזמים הצעירים השלימו אקזיט יוקרתי בסכום של יותר

למאמר המלא »
לימוד תוכנה למי זה מתאים

המחשבים ממלאים נתח משמעותי בחיי היום יום של כל אחד מאתנו ולכן כל תחומי הלימודים שקשורים לנושא זה הם מרתקים ויש מועמדים רבים ללימודי תוכנה שתחום זה מסקרן אותם והם

למאמר המלא »
שרטוט תלת מימד

שרטוט תלת מימד הוא צורך שקיים בתחומים רבים ובעיקר באלו אשר קשורים לענף הבניין. הלקוחות שמעוניינים לרכוש דירה רוצים לדעת איך היא תיראה וויזואלית בתום תקופת הבנייה. שרטוט תלת מימד

למאמר המלא »